Gondolkodtam, hogy talán érdemes lenne ilyenről is szót ejteni, ha már turi blogról van szó. Számomra csak pár fontos alapszabály van, melyeket nem árt szem előtt tartani!
1.
Csak akkor megyek be egy turiba, hogyha minimum egy-másfél órám van a nézelődésre, válogatásra. Ha ennél kevesebb idő áll a rendelkezésemre, nem éri meg bemenni, mert a túl sok ruha között elvész az ember és aztán a végén üres kézzel távozik. Ha esetleg nincs elég időm, de célirányosan tudom, hogy mit keresek elég lehet a 20-30 perc is.
Ha valamit célirányosan keresek egyértelmű, hogy kevesebb időt vesz igénybe. Legutóbb röpke 20 perc alatt megtaláltam amire vágytam. Akkor egy alkalomra kerestem valami nem túl alkalmit, de egyáltalán nem hétköznapit. Egyből a ruhák felé vettem az irányt, így elég volt az a fél óra is ami a rendelkezésemre állt.
2.
Mindig légy körültekintő, nézd meg, hogy a turi - ahova betévedtél - kilós vagy darabáras-e. Légy tisztában avval, hogy a vállfás turik jóval drágábbak a kilós verziónál. Az ilyen helyeken általában a ruhák minősége sokkal jobb mint a kilós verziókban, de ez sem feltétlenül igaz.
3.
Határozd meg a lélektani határodat! Szabj egy határt! Kilós turiknál 1-3 kilót javasolnék. Ha felsőket válogatsz, akkor abba nagyon sok belefér. Figyelni kell mondjuk arra is, hogy a farmer vagy a gyapjú pulóver sokkal nehezebb mint bármi más.
Fontos megemlíteni, hogy a kilós turkálókban 90%-ban találhatunk ellenőrző mérleget, így nem érhet meglepetés minket a pénztárnál.
Ha vállfás turkálóba mész, ott is határozzál meg egy összeget, amit maximum költhetsz. Ebben az esetben ugyan nehezebb a határt meghúzni, de el tudod dönteni, hogy megér neked 1500,- forintot egy szoknya vagy nem.
4.
Ne legyél az a csaj, aki mindent leakaszt, és a kosarába tesz, hogy azt más ne tudja megvenni - pedig rád nem is jó.
5.
Válogass mindig a méretednek megfelelőt, hogyha ajándékba választasz valamit, akkor is légy körültekintő és legalább ötvenszer gondold végig, hogy az illető méretének megfelelő-e a választott darab.
6.
Mindig próbálj fel mindent!
7.
Ne ess bele abba a hibába, hogy majd belefogyok/belehízok, mert hiába olcsón veszed, akkor is pénzkidobás.
8.
Figyelmesen nézd meg, vannak-e sérülések a ruhaneműn! Ha van az javítható-e, vagy esetleg átalakítható úgy, hogy ne látszódjon az egykori hiba rajta.
9.
Koszos?! Ha koszos, tedd vissza, vagy minimum mérlegelj, hogy az adott foltot el tudod-e távolítani. Ha biztos vagy benne, hogy nem, hagyd ott! Még akkor is ha olcsó! Nem hordok én sem koszos felsőket, te se tedd!
10.
Mindig mindent gondolj át - akkor is, ha szerinted megéri.
11.
Ne vidd magaddal anyukádat vagy a barátnődet, ha ők nem szeretnek turkálni. Ugyanis ez a fajta vásárlás sokkal időigényesebb mint a plázában történő vásárlás.
12.
Légy büszke egy-egy kincsre amit a Hádában vagy a FourSeasons-ben találsz! Nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy szembejön veled az utcán. Ez nekem sokszor fontos, szeretem hogyha valami nem tucat.
Számomra kihívást jelent a turkálás, egyfajta élvezetet.
Semmi örömöm nincs abban, hogy a pláza első butikjában, minden darabból vagyek egyet, ami a méretemben van. Én egy plázában nem tudok kincsekre lelni, a kincsesbánya máshol van.
12.+1.
Tanulj meg turkálni, légy türelmes. A türelem a kulcsszó, sokan azért nem szeretnek turkálni, mert egyszerűen se türelmük nincs hozzá se érzékük. A türelem fejleszthető, érzéked vagy van vagy nincs. Mindenekelőtt időt kell erre szánni. Én sem születtem a turkálók királylányának.